HW-26-10-F-S-401-SM
Part Number:
HW-26-10-F-S-401-SM
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.765" (19.431mm)
Length - Post (Mating) :
0.364" (9.246mm)
Length - Stack Height :
0.401" (10.185mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
26
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)