HW-24-13-T-D-1112-118-LL
Part Number:
HW-24-13-T-D-1112-118-LL
Description:
CONN HDR 48POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
Length - Stack Height :
1.112" (28.245mm)
Length - Tail :
0.118" (2.997mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)