HW-25-14-S-T-800-120
Part Number:
HW-25-14-S-T-800-120
Description:
CONN HDR 75POS 0.1 STACK T/H
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.510" (12.954mm)
Length - Stack Height :
0.800" (20.320mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
75
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)