HW-20-20-F-D-520-SM
Part Number:
HW-20-20-F-D-520-SM
Description:
CONN HDR 40POS 0.1 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.545" (13.843mm)
Length - Stack Height :
0.520" (13.208mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)