HW-20-20-F-D-767-SM-A
Part Number:
HW-20-20-F-D-767-SM-A
Description:
CONN HDR 40POS 0.1 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.298" (7.569mm)
Length - Stack Height :
0.767" (19.482mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)