HW-30-20-F-D-400-SM-A
Part Number:
HW-30-20-F-D-400-SM-A
Description:
CONN HDR 60POS 0.1 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.665" (16.891mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
60
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)