HW-20-20-G-D-460-094
Part Number:
HW-20-20-G-D-460-094
Description:
CONN HDR 40POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.576" (14.630mm)
Length - Stack Height :
0.460" (11.684mm)
Length - Tail :
0.094" (2.388mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)