HW-32-12-G-T-640-140
Part Number:
HW-32-12-G-T-640-140
Description:
CONN HDR 96POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height :
0.640" (16.256mm)
Length - Tail :
0.140" (3.556mm)
Number of Positions :
96
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)