HW-23-10-G-Q-442-110
Part Number:
HW-23-10-G-Q-442-110
Description:
CONN HDR 46POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.278" (7.061mm)
Length - Stack Height :
0.442" (11.227mm)
Length - Tail :
0.110" (2.800mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
46
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.200" (5.08mm)