TFSD-05-30-H-07.50-T-NDS
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TFSD-05-30-H-07.50-T-NDS
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Description:
.050" TIGER EYE DOUBLE ROW DISCR
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Rectangular Cable Assemblies
Cable Termination :
Crimp
Color :
Black, Individual
Connector Type :
Socket to Plug
Contact Finish :
Gold
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Features :
Length :
0.625' (190.50mm, 7.50")
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch - Cable :
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)