TCSD-10-D-11.00-01-N-P07-R
Part Number:
TCSD-10-D-11.00-01-N-P07-R
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Connector Type :
Socket to Socket, Reversed
Contact Finish Thickness :
30.0µin (0.76µm)
Length :
0.917' (279.40mm, 11.00")
Number of Positions :
20
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)