HW-36-20-F-D-260-SM
Part Number:
HW-36-20-F-D-260-SM
Description:
CONN HDR 72POS 0.1 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.805" (20.447mm)
Length - Stack Height :
0.260" (6.604mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
72
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)