HW-40-19-F-D-1004-118
Part Number:
HW-40-19-F-D-1004-118
Description:
CONN HDR 80POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.208" (5.283mm)
Length - Stack Height :
1.004" (25.502mm)
Length - Tail :
0.118" (2.997mm)
Number of Positions :
80
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)