HW-06-09-L-S-254-SM-A-TR
Part Number:
HW-06-09-L-S-254-SM-A-TR
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK SMD GOLD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.411" (10.439mm)
Length - Stack Height :
0.254" (6.452mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)