HW-19-15-T-D-251-SM-TR
Part Number:
HW-19-15-T-D-251-SM-TR
Description:
CONN HDR 38POS 0.1 STACK SMD TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.565" (14.351mm)
Length - Post (Mating) :
0.314" (7.976mm)
Length - Stack Height :
0.251" (6.375mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
38
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)