HW-43-12-SM-D-300-130
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
HW-43-12-SM-D-300-130
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 86POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.600" (15.240mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
86
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)