MW-08-03-G-D-164-075
Part Number:
MW-08-03-G-D-164-075
Description:
CONN HDR 16POS 0.039 STACK SMD
Color :
Black, Natural
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.239" (6.071mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.164" (4.166mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)