HW-10-09-L-D-251-SM-A-TR
Part Number:
HW-10-09-L-D-251-SM-A-TR
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK SMD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.414" (10.516mm)
Length - Stack Height :
0.251" (6.375mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)