FFMD-10-T-11.00-01-F-N
- Part Number:
- FFMD-10-T-11.00-01-F-N
- Description:
- .050" TIGER EYE IDC RIBBON CABLE
- Connector Type :
- Socket to Plug
- Contact Finish :
- Gold
- Contact Finish Thickness :
- Features :
- Polarizing Key
- Length :
- 0.917' (279.40mm, 11.00")
- Number of Positions :
- 20
- Pitch - Cable :
- 0.025" (0.64mm)
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)