MW-41-03-G-D-245-065-ES
Part Number:
MW-41-03-G-D-245-065-ES
Description:
CONN HDR 82POS 0.039 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.310" (7.874mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.245" (6.223mm)
Number of Positions :
82
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)