MW-27-03-G-D-115-065-TR
Part Number:
MW-27-03-G-D-115-065-TR
Description:
CONN HDR 54POS 0.039 STACK SMD
Color :
Black
Length - Overall Pin :
0.180" (4.572mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.115" (2.921mm)
Number of Positions :
54
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)