MW-27-03-G-D-141-085-P-TR
Part Number:
MW-27-03-G-D-141-085-P-TR
Description:
CONN HDR 54POS 0.039 STACK SMD
Color :
Black, Natural
Length - Overall Pin :
0.226" (5.740mm)
Length - Post (Mating) :
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height :
0.141" (3.581mm)
Number of Positions :
54
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)