MW-30-03-G-D-127-068-P
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
MW-30-03-G-D-127-068-P
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 60POS 0.039 STACK SMD
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.195" (4.953mm)
Length - Post (Mating) :
0.068" (1.727mm)
Length - Stack Height :
0.127" (3.226mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
60
Number of Rows :
2
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)