MW-30-03-G-D-141-120-P
Part Number:
MW-30-03-G-D-141-120-P
Description:
CONN HDR 60POS 0.039 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.261" (6.629mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.141" (3.581mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)