MW-30-03-G-D-143-065-ES-A-P
Part Number:
MW-30-03-G-D-143-065-ES-A-P
Description:
CONN HDR 60POS 0.039 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.208" (5.283mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.143" (3.632mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)