MW-35-03-G-D-151-075-ES
Part Number:
MW-35-03-G-D-151-075-ES
Description:
CONN HDR 70POS 0.039 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.226" (5.740mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.151" (3.835mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)