MW-30-03-G-D-149-075-EP
Part Number:
MW-30-03-G-D-149-075-EP
Description:
CONN HDR 60POS 0.039 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.224" (5.690mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.149" (3.785mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)