MW-35-03-G-D-182-075-ES-P
Part Number:
MW-35-03-G-D-182-075-ES-P
Description:
CONN HDR 70POS 0.039 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.257" (6.528mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.182" (4.623mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)