MW-35-03-G-D-232-075-ES
Part Number:
MW-35-03-G-D-232-075-ES
Description:
CONN HDR 70POS 0.039 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.307" (7.798mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.232" (5.893mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)