MW-10-03-G-D-173-078
Part Number:
MW-10-03-G-D-173-078
Description:
CONN HDR 20POS 0.039 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.251" (6.375mm)
Length - Post (Mating) :
0.078" (1.981mm)
Length - Stack Height :
0.173" (4.394mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)