MW-08-03-G-D-142-158-P-TR
Part Number:
MW-08-03-G-D-142-158-P-TR
Description:
CONN HDR 16POS 0.039 STACK SMD
Color :
Black, Natural
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.300" (7.620mm)
Length - Post (Mating) :
0.158" (4.013mm)
Length - Stack Height :
0.142" (3.607mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)