HW-35-11-F-D-646-SM
Part Number:
HW-35-11-F-D-646-SM
Description:
CONN HDR 70POS 0.1 STACK SMD
Color :
Black
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.865" (21.971mm)
Length - Post (Mating) :
0.219" (5.563mm)
Length - Stack Height :
0.646" (16.408mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)