MW-36-03-G-D-239-068-P-TR
Part Number:
MW-36-03-G-D-239-068-P-TR
Description:
CONN HDR 72POS 0.039 STACK SMD
Color :
Black, Natural
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.307" (7.798mm)
Length - Post (Mating) :
0.068" (1.727mm)
Length - Stack Height :
0.239" (6.071mm)
Number of Positions :
72
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)