HDWM-36-59-SM-D-435-SM-A-P
Part Number:
HDWM-36-59-SM-D-435-SM-A-P
Description:
.050" X .100" FLEX STACK, HIGH-T
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.900" (22.860mm)
Length - Post (Mating) :
0.465" (11.811mm)
Length - Stack Height :
0.435" (11.049mm)
Number of Positions :
72
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)