HW-12-09-G-D-444-SM-A-TR
Part Number:
HW-12-09-G-D-444-SM-A-TR
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.221" (5.613mm)
Length - Stack Height :
0.444" (11.278mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
24
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)