HDWM-25-58-SM-D-374-SM-A
Part Number:
HDWM-25-58-SM-D-374-SM-A
Description:
.050" X .100" FLEX STACK, HIGH-T
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.809" (20.550mm)
Length - Post (Mating) :
0.435" (11.049mm)
Length - Stack Height :
0.374" (9.500mm)
Number of Positions :
50
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)