MW-07-03-G-D-196-071-P-TR
Part Number:
MW-07-03-G-D-196-071-P-TR
Description:
CONN HDR 14POS 0.039 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.267" (6.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.071" (1.803mm)
Length - Stack Height :
0.196" (4.978mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)