HW-13-09-L-D-417-SM-TR
Part Number:
HW-13-09-L-D-417-SM-TR
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK SMD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.248" (6.300mm)
Length - Stack Height :
0.417" (10.592mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
26
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)