MW-07-03-G-D-227-075-P-TR
Part Number:
MW-07-03-G-D-227-075-P-TR
Description:
CONN HDR 14POS 0.039 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.302" (7.671mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.227" (5.766mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)