HW-50-17-G-T-200-055
Part Number:
HW-50-17-G-T-200-055
Description:
CONN HDR 150POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating) :
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.055" (1.400mm)
Number of Positions :
150
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)