HW-25-16-L-D-262-SM-A-TR
Part Number:
HW-25-16-L-D-262-SM-A-TR
Description:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.380" (9.650mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.262" (6.655mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)