MW-07-03-G-D-167-070-P
Part Number:
MW-07-03-G-D-167-070-P
Description:
CONN HDR 14POS 0.039 STACK SMD
Color :
Black, Natural
Length - Overall Pin :
0.237" (6.020mm)
Length - Post (Mating) :
0.070" (1.778mm)
Length - Stack Height :
0.167" (4.242mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)