MW-20-03-G-D-131-095-P
Part Number:
MW-20-03-G-D-131-095-P
Description:
CONN HDR 40POS 0.039 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.226" (5.740mm)
Length - Post (Mating) :
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height :
0.131" (3.327mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)