HW-32-19-L-Q-200-055
Part Number:
HW-32-19-L-Q-200-055
Description:
CONN HDR 64POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
1.075" (27.305mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.055" (1.400mm)
Number of Positions :
64
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.200" (5.08mm)