HW-32-20-F-S-325-SM
Part Number:
HW-32-20-F-S-325-SM
Description:
CONN HDR 32POS 0.1 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.740" (18.796mm)
Length - Stack Height :
0.325" (8.255mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
32
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)