MW-22-03-G-D-224-085-P
Part Number:
MW-22-03-G-D-224-085-P
Description:
CONN HDR 44POS 0.039 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.309" (7.849mm)
Length - Post (Mating) :
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height :
0.224" (5.690mm)
Number of Positions :
44
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)