MW-36-03-H-D-231-065-ES-A
Part Number:
MW-36-03-H-D-231-065-ES-A
Description:
CONN HDR 72POS 0.039 STACK SMD
Color :
Black, Natural
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.296" (7.518mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.231" (5.867mm)
Number of Positions :
72
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)