MW-37-03-H-D-150-075-ES-A
Part Number:
MW-37-03-H-D-150-075-ES-A
Description:
CONN HDR 74POS 0.039 STACK SMD
Color :
Black, Natural
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.225" (5.715mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.150" (3.810mm)
Number of Positions :
74
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)