MW-24-03-G-D-095-112
Part Number:
MW-24-03-G-D-095-112
Description:
CONN HDR 48POS 0.039 STACK SMD
Color :
Black
Length - Overall Pin :
0.207" (5.258mm)
Length - Post (Mating) :
0.112" (2.845mm)
Length - Stack Height :
0.095" (2.413mm)
Number of Positions :
48
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)