MW-38-03-G-D-198-075-P
Part Number:
MW-38-03-G-D-198-075-P
Description:
CONN HDR 76POS 0.039 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.273" (6.934mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.198" (5.029mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)